Хотите помочь в борьбе с режимом Януковича?

Вы не авторизованы.

25 Февраля 2012, 09.08
-2- Друзья, сегодня 2 года как урка у власти в Украине. От лица всеукраинского движения "Другие" хотелось бы выразить всем наши сочувствия и соболезнования!...
21 Февраля 2012, 19.12
2012-02-21-17-21-22Сайт "Украина без Януковича!" переехал на новый домен bezyanukovicha.com В связи с возникшими техническими проблемами старая версия сайта на...

«Зняти міліціонера» – нова громадська ініціатива у Києві

cxv

Всесвітній рух «копвотч» прийшов в Україну. Його суть проста – пересічні громадяни знімають на камеру підозрілі дії міліціонерів, а свої відеоролики викладають в інтернет.

Громадський активіст Євген Крапивін – завсідник столичних автозаків. Його акції протесту не раз закінчувалися «запрошеннями» проїхатися до відділку міліції. Подібні ситуації Євген вважає не поодинокими, а радше – типовими для України. Недовіра до дій правоохоронців та бажання привчити людей відстоювати свої права підштовхнули хлопця запустити новий для України рух під назвою «копвотч» («copwatch» з англ. – нагляд за «копами»).

 

Євген КрапивінЄвген Крапивін

В Україну рух прийшов зі США. Там він став популярним іще в дев’яності роки минулого століття. Одну зі своїх найуспішніших кампаній американські копвотчери розгорнули 2009-го року, коли один з поліцейських патрулів Окленду, Каліфорнія, зупинив компанію гамірних молодиків, у тому числі й 22-річного м’ясника Оскара Ґранта. Хлопця кинули на землю долілиць, а коли той намагався чинити опір, один з поліцейських пальнув йому в спину з пістолета, смертельно поранивши. В суді «коп» дотримувався версії, що переплутав пістолет із газовим балончиком. Утім, брехливість його слів довів відеоролик, знятий «копвотчером» на мобільний телефон. Після появи ролику в інтернеті, містом прокотилася хвиля протестів, а копа-вбивцю засудили до десяти років ув’язнення.

Копвотчери лише спостерігають, а не втручаються

Українським послідовникам руху до американських масштабів іще далеко, але перші здобутки уже є. «Було це на Майдані Незалежності в Києві, – переповідає копвотчер Крапивін. – Міліціонери зупинили чоловіка з алкоголем. В принципі – це правильно, але вони не дотримались процедури і почали щось від нього вимагати. Людина потягнулася за гаманцем і почала діставати гроші. Тут правоохоронці помітили нашу камеру і відмовилися брати купюри. Але один із людей у формі смикнув чоловіка за руку і повів його в перехід. Ми рушили за ними. Там зняли, як правоохоронці знову гроші вимагали, але на камеру брати не хотіли. Ми все стояли і знімали. Врешті, їм набридло чекати, і вони людину відпустили».

 

Затримання демонстрантів нерідко супроводжується порушеннямиЗатримання демонстрантів нерідко супроводжується порушеннями

Організатори руху пояснюють – вони не провокатори, і діють під гаслом «Я тут, щоб спостерігати. Я не збираюся втручатись». Іноді годинами ходять містом, але нічого цікавого не знаходять. Уже розробили й власний кодекс поведінки. При собі треба мати паспорт, бути тверезими, «полювати» групами по 3-5 людей і не ходити за міліціонерами більше 10 хвилин, якщо ті нічого не порушують. Знімати можна тільки тоді, коли стражі порядку поводяться підозріло. Витягати камеру радять, коли міліціонер просить когось показати документи, заходить в магазин (кафе, бар, ресторан), курить, розмовляє по мобільному телефону чи викликає підозру, що перебуває при виконанні обов’язків у нетверезому стані.

«Копвотчинг дає відчуття екстриму»

 

Крапивіну вже не раз випадало їздити в Крапивіну вже не раз випадало їздити в “автозаку”

Нині копвотчери діють лише у Києві. Новачкам читають тренінги про те, як правильно поводитися з правоохоронцями, а теоретичні знання пропонують одразу закріпити на практиці. Самі ж засновники руху взаємодії з міліцією навчилися у старших колег з Асоціації українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ). Це правозахисники, які вже багато років займаються масштабним моніторингом діяльності міліції в усіх регіонах України.

Нових активістів у контролі за стражами порядку експертна організація підтримує. Утім, чи на довго їм вистачить снаги, прогнозувати не береться. «Поки що ці молоді люди лише скопіювали вже відомий бренд, і вчаться робити так, як це роблять пересічні американці», – каже голова асоціації Олег Мартиненко. Він наголошує, що копвотчери – типові фрілансери з досить нестійкими інтересами. Сьогодні вони розгортають кампанію, а завтра можуть знайти інше хобі. Та поки молоді люди горять цією справою – діють вкрай активно, їх флеш-моби і раптові виїзди приносять видимі плоди. «Така форма нагляду за міліцією приваблює молодь, оскільки дає необхідне відчуття екстриму і в той же час є безпечною, оскільки «споглядачі» не роблять нічого протизаконного», – підсумовує правозахисник.

Знати закони, щоб не вляпатися у неприємності

 

alt“Знімати на відео – лише якщо є ознаки протиправної діяльності”

Юрист Інституту медіа-права Ігор Розкладай пояснює, що згідно з Цивільним кодексом, людину можна знімати тільки після її згоди. Якщо зйомка ведеться на на зборах, конференціях, мітингах та в інших публічних місцях, згода є «автоматичною». Тобто, головне, щоб міліціонер не був проти включеної камери, а зйомка велась не приховано. У цьому й проблема. Часто міліціонери агресивно реагують на камеру і не дозволяють себе знімати взагалі. Однак під час виконання службових обов´язків міліціонери не можуть посилатися на “право на приватність”, яке поширюється на пересічних громадян, каже юрист. Тут Розкладай радить звернути увагу на те, чи є в діях копвотчерів суспільний інтерес. «Якщо відео показуватиме аморальну або протиправну поведінку міліціонерів, у нагоді стане закон про інформацію. Він дозволяє поширювати інформацію з обмеженим доступом – до якої належить будь-яка інформація про фізичну особу, – якщо право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення», – уточнює правник.

Копвотчери пригадують, як після однієї зі зйомок на Центарльному вокзалі Києва до них підійшов міліціонер і попросив: «Не викладайте це відео в свої інтернети. Не ламайте людям долі!» Крапивін з друзями пообіцяв – щойно міліція перестане порушувати закон, вони одразу перестануть знімати. Трапиться це, вочевидь, не скоро. За останніми даними центру Разумкова, нині лише 20% українців вважають міліцію гарантом безпеки, натомість понад 30% називають її фактором небезпеки.

Перший етап копвотчерської кампанії триватиме до середини травня. Потім хлопці збираються проаналізувати здобутки і поширити рух на всю Україну.

http://www.dw.de/dw/article/0,,15861808,00.html

Інформація від самого руху

На початку квітня в Києві з’явилася рух «COPWATCH», це ініціатива під назвою «Громадський нагляд за діями міліції “COPWATCH”», головною задачею якої є громадський нагляд за працівниками правоохоронних органів.

Copwatch – потужний рух моніторингу діяльності міліції по всьому світу. Кампанія стартувала і приєднатися до неї може кожен бажаючий – навчання і практика абсолютно безкоштовні.

Мета: Створення широкого поля громадських моніторів за діяльністю патрульної служби для створення в останніх уявлення про постійне слідкування за законністю їх дій з боку громадян.

В рамках ініціативи пройде сім тренінгів техніці громадського по нагляду та сім моніторингів. Де учасники познайомляться із основами поведінки та спілкування із працівниками міліції під час нагляду та матимуть можливість отримати практичні навички.

 

Детальна інформація:

 

Блог: http://copwatchua.blogspot.com/

 

ФБ: http://www.facebook.com/pages/Copwatch-Ukraine/262600567166665

ВК: http://vk.com/copwatch

E-mail:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Интересная статья? Поделись ей с другими:
Обсудить на форуме (0 комментариев).

Комментарии  

 
#1 111222 07.04.2012 23:31
Ха, снимать даже не обязательно. В Ужгороде позавчера было разбойное нападение на зал игровых аппаратов (законодательно запрещенный кстати). В результате операторша получила ножом в сердце. Самое интересное, что зал продолжает работать.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Хотите помочь в борьбе с режимом Януковича? Мы рады любой помощи!
femen-4.jpg

Внепартийная Поддержка Тимошенко и БЮТ в Одессе

Битва “овощеводов” или кто будет “рулить папой”?

Генетика – штука упрямая. Превратить овощ в примата не пытался даже академик Лысенко. Прекратили эти бесплодные попытки не только люди из окружения Виктора Януковича, но и крупные геополитические игроки. Штаты пришли к выводу, что не только с Януковичем, но вообще ни с кем из нынешней власти дел иметь не стоит и выписали на следующие выборы мандат доверия оппозиции. Путин имеет к Януковичу давнее отвращение, ждать выборов ему не с руки, а насчет того, кого -же поставить управляющим над Януковичем – он пока не определился. Именно этот факт является причиной тихих войн в нынешней украинской «политэлите». Идет война за московский «ярлык», за право управления «овощем», ныне исполняющим обязанности Президента Украины.

[08-Apr-2012 09:39:08] PHP Fatal error: Class 'JComponentHelper' not found in /home/tochnoor/public_html/bezyanukovicha.com/modules/mod_janewspro/helpers/adapter/flexi.php on line 2

Инвестиционный климат в Украине продолжает ухудшаться

Инвестиционный климат в Украине продолжает ухудшаться

Оценка инвестиционного климата, проводимая «Европейской бизнес ассоциацией», продолжила ухудшаться. Ожидать улучшения бизнес-климата можно лишь в случае экстренного решения правительством ключевых проблем, стоящих перед предпринимателями, отмечают в ассоциации.

В Украине нет денег даже для выполнения сегодняшнего бюджета, - эксперт

В Украине нет денег даже для выполнения сегодняшнего бюджета, - эксперт

Экономика Украины сейчас не в состоянии обслуживать реализацию социальных инициатив президента Виктора Януковича. Такое мнение выразил экономический эксперт Борис Кушнирук в эфире Украинского радио.

Чиновника, сбившего насмерть двух человек, отпустили на свободу за 25 тысяч грн

Чиновника, сбившего насмерть двух человек, отпустили на свободу за 25 тысяч грн

В Хмельницкой области бывший глава Белогорской районной государственной администрации, сбивший насмерть двух человек, отпущен из-под стражи под залог в 25 тыс. грн. Об этом сообщает областной еженедельник “Поділля”.

Уволен директор музея, заявивший о краже картин из здания Кабмина

С должности директора Национального художественного музея Украины уволен Анатолий Мельник, который заявлял, что из помещений Кабмина исчезли картины известных украинских художников. Как сообщил сам А.Мельник, сегодня в его кабинет в музее пришел министр культуры Михаил Кулиняк с тремя чиновниками ми...

Во Львове школьники раскрасили пасхальные яйца в цвета СС

Во Львове проходит очередная акция в поддержку ветеранов СС "Галичина" - местные школьники и студенты разрисовывают пасхальные яйца символикой дивизии. На так называемые "писанки" наносят изображение стоящего на задних лапах желтого льва, которые окружен тремя коронами. Еще один вариант рисунка - "трезубец Святого Владимира" (государственный герб Украины, его изображение легионеры СС "Галичина" носили на петлицах).

 
Герман нашла виновницу провала реформ Януковича – это Тимошенко

Реакция мира на дело экс-премьера Юлии Тимошенко оказалась "большой палкой в колесе реформ" президента Виктора Януковича. Об этом в интервью газете "День" заявила советник Президента Анна Герман. "Это (дело Тимошенко – ред.) затормозило ход реформ, интеграцию в Евросоюз", - отметила А.Герман.

 
Не скучный день Виктор Федоровича первое апреля

Нашел любопытную картинку и решил подвести итог того как Янукович провел первое апреля. Думаю что это был его самый активный день за всю жизнь, так не развлекался даже Кощей Бессмертный.

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval